اطفا حریق ۹ دستگاه خودرو در پاسدار گمنام / ۴۰ نفر نجات یافتند

 جلال ملکی در تشریح حادثه آتش‌سوزی در خیابان پاسدار گمنام گفت: ساعت ۰۰:۵۹ بامداد امروز یک مورد آتش‌سوزی گسترده در یک مجتمع مسکونی در خیابان پاسدار گمنام، خیابان ملاپور به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در ادامه چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: در مدت زمان چهار دقیقه نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه رسیدند و مشاهده کردند که در یک مجتمع مسکونی هشت طبقه و ۳۹ واحدی، در طبقه همکف آن که پارکینگ بود چندین دستگاه از خودروهای مختلف وجود داشت که ۹ دستگاه خودرو دچار آتش‌سوزی شده و دود بسیار زیادی همه طبقات را در بر گرفته بود.

ملکی بیان کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه این پارکینگ دیوار مقابل نداشت، بخش زیادی از حرارت و دود به بیرون خارج شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: بخش زیادی از دود از طریق راه پله به طبقات راه پیدا کرده و وضعیت ناایمنی را ایجاد کرده بود.

وی بیان کرد: تعدادی از ساکنان در بالکن‌ها، تراس‌ها و لب پنجره‌ها قرار گرفته بودند و تقاضای کمک می‌کردند و بر همین اساس آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش با امکانات کامل به طبقات فوقانی رفتند و در ابتدا درب پشت بام را باز کرده و سپس حدود ۴۰ نفر را با احتیاط کامل به پشت بام و فضای باز انتقال دادند و به سایر نفرات اعلام کردند که پشت درب‌های بسته در واحدها بمانند.

ملکی عنوان کرد: چند نفری که وضعیت مناسبی نداشتند با دستگاه‌های تنفسی توسط آتش‌نشانان از ساختمان خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اظهار کرد: در نهایت حدود ۴۰ نفر از ساختمان خارج شدند که حدود ۹ نفر به‌دلیل دودگرفتگی تحویل عوامل اورژانس شدند که وضعیت نسبتاً خوبی داشتند.

وی گفت: سه نوزاد در بین این نفرات وجود داشتند که خانواده‌های آن‌ها بسیار نگران بودند که به لطف خداوند آتش‌نشانان آن‌ها را با احتیاط کامل تحویل دادند.

ملکی ادامه داد: با تلاش آتش‌نشانان حریق خاموش و از سرایت آن به ساختمان‌های اطراف جلوگیری شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در پایان بیان کرد: در ساعت ۳:۴۳ بامداد عملیات به پایان رسید و محل حادثه برای بررسی علت حادثه تحویل کارشناسان شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا