پاناسونیک برای تولید باتری خودروهای تسلا سرمایه گذاری می کند

; پاناسونیک تولید باتری های لیتیوم یونی جدید برای تسلا را از اوایل ۲۰۲۳ میلادی آغاز می کند و در همین راستا تصمیم دارد ۸۰ میلیارد ین (معادل ۷۰۵ میلیون دلار) در واحدهای تولیدی در ژاپن هزینه کند.

به گزارش شهر پنج به نقل از رویترز، باتری های مذکور سبب می شوند مسافتی که خودرو با یکبار شارژ طی می کند حدود یک پنجم بیشتر شود و به همین دلیل جذابیت وسایل نقلیه برقی برای مصرف کنندگان را افزایش می دهد.

پاناسونیک در بیانیه ای اعلام کرد: ما مشغول بررسی گزینه های مختلف برای تولید انبوه از جمله راه اندازی یک خط تولید آزمایشی در سال تجاری فعلی هستیم.

شرکت ژاپنی مذکور از باتری جدید با فرمت ۴۶۸۰ (۴۶ میلیمتر عرض و ۸۰ میلیمتر ارتفاع) در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی رونمایی کرد که حدود ۵ برابر بزرگتر از باتری هایی است که هم اکنون تسلا استفاده می کند. همچنین پیش بینی می شود باتری های جدید پاناسونیک به کاهش هزینه های تولید خودروساز آمریکایی کمک کند.

باتری های ۴۶۸۰ پاناسونیک در واحدی در کارخانه واکایاما (واقع در غرب ژاپن) تولید می شوند و بازده آن کمتر از ۱۰ گیگاوات ساعت در سال ( معادل ۱۵۰ هزار خودرو) است.

پاناسونیک تنها تولید کننده باتری های پیشرفته تر تسلا است و تضمین کرده یکی از تامین کنندگان تجهیزات شرکت (حداقل برای مدل های گرانقیمت تر) باقی بماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا