تاریخ مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین تغییر کرد

کنفدراسیون والیبال آسیا با پیشنهاد رئیس فدراسیون والیبال ایران، تاریخ مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین را تغییر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، بر اساس تقویم اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم ملی والیبال ایران در سال آینده در سه رویداد مهمِ لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی مردان جهان و بازی‌های آسیایی 2022 چین حضور پیدا خواهد کرد.

پیش از این قرار بود مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از 19 تا 31 شهریورماه برگزار شود که دو روز شروع (19 و 20 شهریورماه) این مسابقات همزمان با دو روز پایانی قهرمانی مردان جهان در روسیه بود.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در اجلاس آسیای مرکزی به رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا پیشنهاد داد با توجه به این تداخل زمانی دو مسابقه قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی، تاریخ برگزاری مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی تغییر کند که ریتا سوبوو، رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا قول پیگیری این موضوع را داد.

پس از پیگیری‌ها و مذاکرات داورزنی با مسئولین کنفدراسیون والیبال آسیا، شانریت، دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای به داورزنی اعلام کرد که مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از 26 شهریور تا سوم مهرماه برگزار خواهد شد.

بدین ترتیب مردان والیبال ایران در سال 1401 از 17 خرداد تا دوم مهرماه در مرحله مقدماتی و در صورت صعود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها 2022 حضور خواهند یافت.

تیم ملی والیبال ایران پس از لیگ ملت‌ها در صورت نهایی شدن حضور ایران در جام واگنر (27 تا 29 مردادماه)، به لهستان سفر خواهد کرد و سپس در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان (چهارم تا بیستم شهریورماه) در روسیه شرکت می‌کند.

شش روز پس از فینال قهرمانی مردان جهان، مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از 26 شهریورماه آغاز خواهد شد که با توجه به اهمیت کسب مدال طلا والیبال این بازی‌ها، تیم ملی والیبال مردان ایران با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است مسابقات والیبال زنان بازی‌های آسیایی 2022 چین نیز از 17 تا 25 شهریورماه برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا