اقدامات عملی بانک سپه برای تحقق محرومیت زدایی

برنامه‌های عملیاتی این بانک در راستای کمک به تحقق شعار عدالت و محرومیت‌زدایی، از شعارهای انقلاب اسلامی است

به گزارش اخبارنوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، دکتر آیت‌اله ابراهیمی با تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد، نام و خاطره و آرمان‌های بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان عالی‌قدر انقلاب دفاع مقدس و مدافعان حرم و شهدای عرصه امنیت و خدمت در کشور، در تشریح چشم‌انداز و اولویت‌های فراروی بانک سپه گفت: این بانک به‌منظور تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همسویی و همگامی با راهبردهای اقتصادی دولت، هم‌زمان با انجام فعالیت‌های تخصصی حوزه بانکداری، برنامه‌های کلی خود را در مسیر تحقق شعار عدالت و محرومیت‌زدایی انقلاب تدوین و عملیاتی می‌کند.

  • مسئولیت‌پذیر در اجرای مأموریت‌های بزرگ

وی با اشاره به مسئولیت‌پذیری بانک سپه در استقبال از اجرای مأموریت‌های بزرگ ملی و کلان در اقتصاد کشور و پذیرش نقش‌های جدی و مؤثر در این عرصه، تصریح کرد: این بانک با مشارکت در تأمین مالی طرح‌های کلان اقتصادی در حوزه تولید محصولات استراتژیک و زیربنایی، گام‌های اساسی در توسعه کشور برداشته است و نقش مهم و انکارناپذیری در اقتصاد دارد.

ابراهیمی به حضور هدفمند و با برنامه بانک سپه در بخش‌های پیشران اقتصاد اشاره کرد و افزود: این بانک برای کمک به تأمین منافع ملی در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه، سیمان، فولاد، صنایع غذایی و سایر بخش‌های مهم، پروژه‌های کلیدی فراوانی را تأمین سرمایه کرده است.

  • کمک به تحقق اهداف و شعارهای انقلاب

وی اظهار داشت: بانک سپه علاوه بر منابع داخلی برای حضور قدرتمند در عرصه‌های مختلف اقتصادی با مسئولیت‌پذیری و ریسک‌پذیری از منابع صندوق توسعه برای راه‌اندازی طرح‌های ملی و بزرگ کشور استفاده کرده و در زمینه امضای قرارداد به‌منظور تزریق منابع این صندوق به بخش‌های مختلف اقتصادی همواره در زمره سه بانک اول کشور بوده است.

مدیرعامل بانک سپه کمک به تحقق اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی ایران را از برنامه‌های اولویت‌دار این بانک خواند و افزود: بانک سپه تلاش می‌کند برای تحقق توسعه متوازن و محرومیت‌زدایی زمینه عملیاتی شدن طرح‌های بزرگ مستقر در مناطق مرزی و کم برخوردار را فراهم کند.

  • حمایت از طرح‌های مستقر در مناطق کم برخوردار

ابراهیمی میزان قرارداد امضا شده بین بانک سپه و صندوق توسعه ملی را بیش از ۱۲ میلیارد دلار اعلام و تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد از مبالغ این قراردادها برای تأمین مالی پروژه‌های ملی و کلان مستقر در استان‌های مرزی و مناطق کمتر توسعه‌یافته اختصاص یافته است.

مدیرعامل بانک سپه گفت: برای آسان‌سازی و دسترسی سریع و آسان مشتریان به خدمات و محصولات این بانک، تبدیل سپه به بزرگ‌ترین بانک دیجیتال خاورمیانه تا چهار سال آینده را هدف اصلی خودمان انتخاب کرده‌ایم و برنامه‌ها و مقدمات تحقق این هدف نیز فراهم شده است.

وی به پیشینه درخشان بانک سپه در عرصه خدمات الکترونیک اشاره کرد و افزود: با اجرای برنامه‌های حوزه فناوری اطلاعات در ماه‌های آینده برای بازگشت این بانک به روزهای طلایی در زمینه خدمات الکترونیک، تلاش مضاعف خواهیم کرد.

  • پشتیبانی از تولید؛ برنامه مستمر

ابراهیمی حمایت از تولید و اشتغال‌زایی را نیز از برنامه‌های مستمر بانک سپه دانست و خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف رونق تولید و اشتغال‌زدایی در کشور، بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را با توان بیشتر پشتیبانی می‌کنیم و به اجرای طرح‌های بزرگ و راهبردی هم توجه ویژه داریم.

وی افزود: در قبال تولید و اشتغال‌زایی در کشور احساس مسئولیت جدی می‌کنیم و به تعهدات اخلاقی خودمان در زمینه گره‌گشایی از مشکلات مردم با استفاده از ظرفیت‌های بانک سپه پایبندیم.

  • از کمک به اقشار آسیب‌پذیر غافل نیست

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه بانک سپه از کمک به اقشار آسیب‌پذیر غافل نیست، اظهار داشت: این بانک با رویکرد کارآفرینانه و کسب موفقیت در ایفای نقش مسئولیت اجتماعی هر سال با مساعدت لازم زمینه خود اتکایی خانواده‌های فراوانی تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) را فراهم می‌کند.

وی افزود: بانک سپه همواره در تبدیل خانواده‌های تحت پوشش سازمان‌ها و نهادهای حمایتی به کارآفرین، دارای کارنامه موفقی بوده و در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و سربلندی ایران اسلامی در زمینه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تلاش مضاعفی داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا