بیرانوند از خجالت مدیران پرسپولیس درآمد / افشاگری‌های دروازه‌بان ملی‌پوش در مورد سرخ‌پوشان

به گزارش شهرپنج، تنش بین علیرضا بیرانوند و باشگاه پرسپولیس بیشتر شده و بعد از بیانیه تند باشگاه پرسپولیس علیه این دروازه‌بان ملی پوش، بیرانوند در تلویزیون به مدیران و مسئولین این باشگاه تاخت.

بیرانوند هم واکنش شدیدی به این بیانیه داد و تاکید کرد که در ازای آورده ۲۰ میلیارد تومانی برای پرسپولیس در مجموع ۷ میلیارد تومان هم از این تیم نگرفته است.

مشروح گفتگوی بیرانوند که دوشنبه شب و ساعاتی بعد از بیانیه پرسپولیس انجام شد در ادامه می‌آید:

کسی که بیانیه پرسپولیس را نوشته، عصبی بوده است

من تازه به پرتغال رسیده بودم. کمی استراحت کردم و سپس بیانیه پرسپولیس را دیدم که خیلی ناراحت شدم. کسی که بیانیه را نوشته عصبی بوده است. شرایط تیم را درک می‌کنم. آنها در سوپرجام بازی داشتند. نباید ناراحتی هواداران را گردن بازیکنی بیاندازند که سال‌ها زحمت کشیده است.

قبل از پرسپولیس ملی پوش بودم

قبل از آنکه به پرسپولیس بیایم، یعنی وقتی در تیم نفت بازی می‌کردم بازیکن تیم ملی بودم. خیلی خوشحالم در تیم بزرگ پرسپولیس بیشتر دیده شدم و افتخارات بزرگی را کسب کردم. ممنونم و تا الان هم به هواداران عزیز ثابت کرده‌ام. دو سال است از پرسپولیس جدا شدم و عکس پروفایلم با پیراهن پرسپولیس است. چهار سال در پرسپولیس زندگی کردم و زحمت کشیدم و جنگیدیم و اتفاقات خوبی افتاد. شاید بگویند بیرانوند میلیاردر است نه؛ سال اول قراردادم با پرسپولیس ۹۰۰ میلیون بود و سال دوم ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان. آدم رُکی هستم. قراردادم در سال سوم نزدیک ۳ میلیارد و خرده‌ای بود. روی هم رفته قراردادم در پرسپولیس ۶،۷ میلیارد تومان نیست.

۲۰ میلیارد تومان به خزانه پرسپولیس ریخته‌ام

سال چهارم هم پولی نگرفتم و همین پولی است که الان شکایت کرده‌ام. روی هم شاید بالای ۵ میلیارد تومان نگرفته باشم ولی نزدیک ۲۰ میلیارد تومان به خزانه پرسپولیس ریخته‌ام. کسی که بیانیه نوشته است جوهر خودکارش را الکی زده است و می خواسته مرا جلوی هواداران خراب کند ولی نمی‌تواند.

خودشان گفتند ۵ بازی آخر برای پرسپولیس بازی نکنم

به خاطر پرسپولیس پنج بازی آخر آن فصل را رها کردم تا پرسپولیس پول کاملش را از آنتورپ بلژیک بگیرد و پول برانکو را بدهند. وقتی این اتفاق افتاد پرسپولیس نامه زدند که بیرانوند ۶ بازی آخر نبوده و باید از قراردادش کم بشود. خودشان به آنتورپ نامه زده بودند که ما قهرمان شده‌ایم بازی‌های آخرمان تشریفاتی است و حاضریم بیرانوند زودتر بیاید. چرا شما که مرا فرستادید، دوباره شکایت کرده‌اید؟

چطور برای این همه شکایت وقت داشتند؟

از زمانی که رسول پناه مدیرعامل پرسپولیس بود صحبت کردم. یک سئوال دارم. پرسپولیس این همه وقت داشته و شکایت کرده است. وقتی شکایت کردم مبلغ من ۴، ۵ میلیارد تومان بود. اینها اینقدر وقت داشته‌اند شکایت کنند و وکیل خوب بگیرند. حتی قراردادم را از ۵ میلیارد به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رساندند. به آنها گفتم بیایید توافق کنیم. حتی می‌توانستم به استیناف اعتراض بزنم و بگویم این پول من نیست ولی به خاطر هواداران با من توافق کنید. اینها چطور وقت داشتند روی همین مبلغ هم استیناف بزنند؟

صدری و مشاورش اگر مرد هستند صحبت کنند

آقای مدیرعامل شما که این همه وقت داشتید و دنبال شکایتم افتادی تا یک هزار تومانی هم به من ندهی، چطور وقت نداشتی با وکیل من صحبت کنی؟ حتی زمان مدیریت آقای صدری هم با من صحبت نشد. آقای صدری را بیاورید. من آدم رکی هستم و از چیزی نمی‌ترسم. مشاور آقای صدری را بیاورید. اگر مرد هستند بیایند و صحبت کنند.

صدری از صندلی اش می‌ترسید و کار مرا انجام نداد

آقای صدری چند بار گفتم از صندلی ات می‌ترسی؟ چند بار؟ مشکل فوتبال ما این است که مدیران ما نمی‌دانند هفته بعد چه اتفاقی برایشان می‌افتد. چند بار به صدری گفتم چون از صندلی ات می‌ترسی کار مرا انجام نمی‌دهی و می‌خواهی آن را گردن مدیرعامل جدید بیاندازی تا زیر فشار هواداران و بدهی‌ها برود. چرا تا وقتی آنجا هستی همه چیز را صاف نمی‌کنی و تحویل مدیر جدید بدهی.

قرارداد تاجیکستانی‌های پرسپولیس با اجازه من ثبت شد!

چند بار به شما التماس کردم پول مرا بدهید چون آینده را نمی‌بینید. خودم به فدراسیون اجازه دادم قرارداد بازیکنان تاجیکستانی پرسپولیس ثبت شود. حکم من در فدراسیون خوابیده بود. می‌خواهید پیام‌هایم که هر ۲۰، ۳۰ روز یک بار برای عطایی مشاور اصلی آقای صدری می‌فرستادم و التماس می‌کردم را نشان بدهم؟

یا باید التماس کنیم یا شکایت

درویش تازه آمده و نمی‌خواهم او را تحت فشار بگذارم. آقای درویش چند بار تصویری با شما صحبت کردم و التماس کردم و گفتم به نیم فصل می رسیم. من قراردادم را به وکیلم سپرده‌ام و کار را جلو برده است. بازیکنان در تیم به خاطر قراردادشان اعتصاب می‌کنند و سر تمرین حاضر نمی‌شوند. ما که تحت پوشش باشگاه نیستیم که سر تمرین نرویم. دو راه داریم. یا التماس کنیم و یا شکایت. بازیکنانی در ایران هستند که به خاطر پولشان اعتصاب می‌کنند. ما که شغل دیگری نداریم.

صدری می‌توانست پول مرا پرداخت کند

این بیانیه تابلو بود. ناراحت شدم که پرسپولیس – در سوپرجام به فولاد- باخت. این نیست که به خاطر باخت بیانیه بدهید. کارها را دست وکیلم داده‌ام. مقصر اصلی این اتفاقات کسانی هستند که آنجا مدیریت می‌کنند. خواهش می‌کنم مدیرانی روی صندلی استقلال و پرسپولیس بنشانید که حداقل به خودش… پرسپولیس و استقلال خیلی مهم هستند و مدیرانش اعتماد ندارند فردا هستند یا نه. به کسانی که مدیر یا سرپرست می‌شوند ایمان بدهید تا کارشان را دو سال انجام بدهند. حتی وقتی صدری استعفا داد به شوخی به او گفتم که به صندلی ات اعتماد نداری. ندیده‌ام یک مدیرعامل کارش را صحیح و سالم تحویل یک مدیر دیگر بدهد. آقای صدری می‌توانست این کار را بکند.

تریلی تریلی مدرک دادید تا هزار تومان به بیرانوند نرسد

شما تریلی، تریلی مدرک به وکیل داده‌اید تا حتی یک هزار تومانی به بیرانوند نرسد. چطور این همه وقت داشتید؟ صدری خودش می‌داند؛ گفتم شکایت نمی‌کنم و پولم را توافق کنیم. صدری گفت “چشم؛ سلیمان (وکیل بیرانوند) را به باشگاه بفرست ولی شب قبل شکایتشان را انجام داده بودند. شما که دنبال این هستید، چه انتظاری از بیرانوند دارید؟ کسانی که باید، متوجه شده‌اند و کسانی که هنوز می‌گویند مقصر بیرانوند است، آزاد هستند هر حرفی بزنند و من کوچک همه آنها هستم.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا