استقلال به آسیا باز نمی‌گردد / فرجام واهی رد شد

به گزارش شهر پنج، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نوشت که باشگاه استقلال پس از حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نداشتن مجوز حرفه‌ای، تجدید نظر خواهی خود را در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مطرح کرد که این شکایت رد شده است.

ای اف سی در خصوص این پرونده مهم نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم دادگاه CAS بابت رد فرجام‌خواهی باشگاه استقلال، علیه کمیته کنترل ورودی AFC بابت رد مجوز باشگاه برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ استقبال می‌کند. (تصمیم کمیته کنترل ورودی مطابق با بندهای ۱۴.۴ و ۱۴.۵ آیین‌نامه صدور مجوز حرفه‌ای بود.)

روز ۶ ژانویه ۲۰۲۲، کمیته کنترل ورودی به این نتیجه رسید که استقلال و دو باشگاه ایرانی دیگر یعنی پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان، تمام معیارهای مورد نیاز آیین‌نامه صدور مجوز حرفه‌ای را برآورده نکرده‌اند و مطابق آن، نباید مجوزهای مورد نیاز برای شرکت در لیگ قهرمانان را دریافت کنند.

در پی این اتفاق، باشگاه استقلال اعتراض خود را در دادگاه CAS مطرح کرد که حالا حکم کمیته کنترل ورودی تأیید شده است. هیچ فرجام‌خواهی از سوی باشگاه‌های پرسپولیس و گل‌گهر علیه حکم صادر شده در کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح نشد.»

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا