دانشگاه‌های اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت نیستند/ ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی ایرانی از اوکراین را نداریم!

دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت با اعلام نبود ظرفیت برای پذیرش دانشجویان پزشکی ایرانی در اوکراین گفت: دانشگاه‌های اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ غلامرضا حسن‌زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت درباره شرایط بازگشت دانشجویان پزشکی ایرانی مقیم اوکراین به کشور اظهار کرد: در کشور ما رقابت سنگینی برای رشته‎هایی مانند داروسازی و دندان‌پزشکی در کنکور سراسری در ایران وجود دارد و پذیرش دانشجویان از اوکراین در دانشگاه‌های داخل به دور از عدالت آموزشی است.

وی با بیان این‌که دانشگاه‌های اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت نیستند، افزود: با توجه به شرایطی که دانشجویان ایرانی در اوکراین پیدا کردند، ما راهکارهایی را در نظر گرفتیم تا دانشجویان ایرانی در اوکراین در صورت برگشت به کشور در بعضی از رشته‌های کارشناسی درخواست تحصیل بدهند و مورد بررسی قرار گیرند.

حسن‌زاده تصریح کرد: رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ظرفیت محدودی در کشور ما دارند و با توجه به این‌که ما برای رشته‌های پزشکی نیاز به تخت‌های بیمارستانی و شرایط آموزشی مناسب داریم، نمی‌توانیم با پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های بدون تأیید، کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار بدهیم.

به گفته دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت از سال 2019 انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور ممنوع شده است؛ حدود هزار دانشجوی ایرانی در اوکراین در حال تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی در این کشور هستند.

این اظهارات در حالی صورت گرفته که دانشجویان کارشناسی علوم پزشکی نیز در رقابت سنگین و سخت کنکور برای قبولی در این رشته‌ها شرکت می‌کنند و جای سؤال است که چرا وزارت بهداشت، عدالت آموزشی را تنها محدود به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کرده است؟!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا