پرداخت 2 میلیون فقره تسهیلات ارزان‌قیمت

دکتر ابراهیمی: بانک سپه به 2 میلیون نفر تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت کرد

تسهیلات خرد و ارزان‌قیمت بانک سپه را چه اشخاصی می‌گیرند؟

مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه، حدود 2 میلیون فقره تسهیلات خرد و ارزان‌قیمت معادل 898 هزار و 500 میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده است.
به گزارش اخبارنوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه؛ دکتر آیت‌اله ابراهیمی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: تسهیلات اعطایی خرد و ارزان‌قیمت بانک سپه طی 11 ماه اخیر در مقایسه با سال گذشته 50 درصد رشد نشان می‌دهد.
وی افزود: تسهیلات ارزان‌قیمت بانک سپه در این مدت به اشخاص حقیقی و حقوقی، صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا و اشخاص آسیب‌پذیر جامعه پرداخت شده است.
وی ادامه داد: زوج‌های جوان تازه ازدواج‌کرده، یارانه بگیران و مستأجران آسیب‌دیده ناشی از کرونا از جمله دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد از بانک سپه طی 11 ماه اخیر بوده‌اند.
مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: تسهیلات ارزان‌قیمت در قالب قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد و تسهیلات یارانه‌دار به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 • به 64 هزار نفر تسهیلات بدون ضامن پرداخت کردیم
  دکتر ابراهیمی بانک‌ها را بازوی قدرتمند اقتصاد کشور دانست و گفت: بلافاصله پس از دستور رئیس محترم جمهور مبنی بر تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات خرد؛ بانک سپه در پی بخشنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌عنوان اولین بانک زمینه پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن را فراهم کرد.
  وی افزود: بانک سپه همسو با سیاست‌های اقتصادی دولت محترم، برای کمک به افزایش قدرت خرید و رفع نیازهای مالی ضروری آحاد مردم، پرداخت تسهیلات خرد آسان و سریع به‌ویژه به افراد واجدشرایط را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار داد.
  مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به اصلاح فرآیند پرداخت تسهیلات خرد کمتر از یک میلیارد ریال بدون ضامن، تصریح کرد: این بانک علی‌رغم محدودیت منابع در روزهای پایانی سال، از ابتدای بهمن‌ماه سال‌جاری تاکنون 64 هزار فقره تسهیلات به مبلغ حدود 17 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.
 • پشتیبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا هستیم
  مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات در ایجاد ارزش‌افزوده و رشد اقتصادی، تصریح کرد: بانک سپه از طریق تأمین مالی ارزان‌قیمت و آسان بخش‌های مولد اقتصادی کشور از محل منابع داخلی خود ضمن کمک به اجرای سیاست‌های دولت در رونق تولید و اشتغال‌زایی نقش‌آفرینی می‌کند.
  وی رقم تسهیلات اعطایی ارزان‌قیمت بانک سپه به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا در 11 ماه سال جاری را هفت هزار و 310 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.
 • رشد 40 درصدی تسهیلات اعطایی به اقشار آسیب‌پذیر
  مدیرعامل بانک سپه با تشریح تأثیر پرداخت تسهیلات تکلیفی بانک سپه در رونق تولید و گره‌گشایی از مشکلات اقشار مختلف جامعه به‌ویژه خانواده‌های آسیب‌پذیر اظهار داشت: این بانک بر اساس بودجه سنواتی و همسو با سیاست‌های اقتصادی دولت بخش قابل‌توجهی از منابع خود را در قالب تسهیلات ارزان‌قیمت به بخش‌های مختلف اقتصادی اختصاص می‌دهد.
  وی تصریح کرد: بانک سپه در این مدت 110 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت به آسیب دیدگان ناشی از حوادث قهری و نوسازی و بهسازی مسکن روستایی اشخاص آسیب‌پذیر و … پرداخت کرده است که نسبت به سال گذشته رشد 40 درصدی را نشان می‌دهد.
  در حمایت از محرومان جزو بانک‌های برتر هستیم
  دکتر ابراهیمی افزود: بانک سپه در زمینه پرداخت تسهیلات بر اساس سهمیه، نرخ مصوب و دریافت وثیقه طبق ضوابط و مقررات اعلام‌شده در بودجه سنواتی همواره جزو سه بانک برتر است.
  وی اظهار داشت: بانک سپه هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه پرداخت کرده است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا