با این روش‌ها مدت شارژ گوشی‌تان را افزایش دهید

به گزارش ثریا همه با آن لحظه آزاردهنده آشنا هستند که باتری گوشی‌شان رو به اتمام باشد. این مشکلی است که به نظر می‌رسد همیشه در بدترین زمان ممکن رخ می‌دهد، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان عمر باتری گوشی را به واسطه آنها، افزایش داد.

باتری‌ گوشی‌ها در سال‌های اخیر بهبوده یافته‌اند، بنابراین کاهش سریع شارژ آنها معمولا به کاری بستگی دارد که ما با آنها انجام می‌دهیم. وب‌سایت ان‌وای‌پست به برخی از این کارهایی که می‌تواند به افزایش مدت زمان شارژ باتری کمک کند، اشاره کرده است.

به جای داده، از وای‌فای استفاده کنید

اگر می‌توانید، همیشه وای فای را برای استفاده از اینترنت، به جای داده تلفن همراه استفاده کنید. این کار نه تنها باعث می‌شود داده شما ذخیره شود، بلکه وای‌فای به باتری کمتری برای عملکرد نیاز دارد.

کاهش روشنایی گوشی

روشنایی یک مصرف‌کننده واقعی شارژ باتری است. کاهش روشنایی، حتی کاهش اندک آن می‌تواند باعث صرفه‌جویی در شارژ باتری شود. برای این کار به سادگی به تنظیمات رفته و از بخش روشنایی، روشنایی گوشی را کاهش دهید.

بهینه‌ساز باتری را روشن کنید

آیفون می‌تواند با استفاده از حالت صرفه‌جویی در باتری، مصرف انرژی را برای شما به‌صورت هوشمندانه کاهش دهد. این کار را به روش‌های مختلفی انجام می‌دهد، مانند توقف عملکرد برنامه‌ها در پس‌زمینه. البته با این کار ممکن است عملکرد نیز قربانی شود و احساس کنید کارها کمی کند انجام می‌شود. برای فعال کردن حالت ذخیره باتری، تنظیمات را باز کنید و باتری را پیدا کرده و از اینجا، حالت کم مصرف را روشن کنید.

حالت تاریک را روشن کنید

می توانید از روش کاهش روشنایی گوشی یک قدم جلوتر رفته و به حالت تاریک بروید. حالت تاریک به‌طور کلی ویژگی‌هایی که به صفحه روشن نیاز دارد را از بین می‌برد و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری می‌شود. در حال حاضر بسیاری از برنامه‌ها از جمله واتس‌اپ و اینستاگرام نیز از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. برای فعال کردن این قابلیت، به تنظیمات و سپس Display & Brightness بروید و در قسمت «ظاهر»، تاریکی را انتخاب کنید.

به‌روزرسانی برنامه‌ها در پس‌زمینه را متوقف کنید

برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان شارژ گوشی هستند. البته، این قابلیت به‌گونه‌ای طراحی شده است که مفید باشد، برای مثال، واتس‌اپ دائماً برای پیام‌های جدید به‌روز می‌شود و جیمیل نیز همین کار را برای ایمیل‌های جدید انجام می‌دهد. اما اگر برنامه‌هایی هستند که نیازی به به‌روزرسانی آنها مداوم ندارید، ممکن است ایده خوبی باشد که از بازخوانی برنامه برای آنها جلوگیری کنید.

برای این کار به بخش تنظیمات و سپس قسمت عمومی بروید و سپس به Background App Refresh مراجعه کنید. از آنجا می‌توانید همه رفرش‌های برنامه‌های پس‌زمینه را خاموش کنید یا می‌توانید به‌صورت جداگانه آن‌هایی را که می‌خواهید متوقف شوند، از فهرست انتخاب کنید.

اعلان‌ها را خاموش کنید

برنامه‌هایی که به‌طور منظم اعلان ارسال می‌کنند، روی باتری نیز تأثیر خواهند داشت. می‌توانید با رفتن به تنظیمات و سپس اعلان‌ها، آن‌ها را خاموش کنید. به قسمت Show Previews رفته و بسته به آنچه که ترجیح می‌دهید، آن را روی هیچ‌وقت یا زمانی که قفل گوشی باز است، تنظیم کنید. همچنین، می‌توانید برنامه‌های جداگانه را از لیست انتخاب کنید و اعلان‌ها را برای برنامه‌هایی که نمی‌خواهید، غیرفعال کنید.

قابلیت «روشن شدن صفحه با تکان دادن» را غیرفعال کنید

آیا تا به حال متوجه شده‌اید زمانی که گوشی‌تان را لمس کنید یا آن را برمی‌دارید، روشن می‌شود؟ این ویژگی «روشن شدن صفحه با تکان دادن» است، که در صورت نیاز به یک نگاه سریع به اعلان‌ها یا زمان، مفید است، باوجود این، منجربه استفاده زیادی از شارژ گوشی می‌شود. بنابراین اگر به آن نیاز ندارید، با رفتن به تنظیمات و سپس نمایش و روشنایی، این ویژگی را خاموش کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا