تعدادی از زنان زندانی به آغوش خانواده بازگشتند

به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این اقدام ارزشمند کارکنان بانک رفاه که برای اولین بار در تاریخ تاسیس این بانک اجرایی شد، در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد انجام گرفت.
براساس این گزارش، مراسم آزادسازی این زندانیان طی مراسم‌های جداگانه با حضور نمایندگانی از قوه قضائیه و جمعی از مدیران عالی بانک در استان‌های تهران و فارس برگزار شد.
دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران طی سخنانی در مراسم آزادسازی تعدادی از زنان زندانی جرائم غیرعمد استان تهران که با حضور خانواده برخی از این زندانیان آزادشده در محل ندامتگاه زنان استان در شهرستان قرچک برگزار شد، به اجرای طرح “مادرآمد” توسط بانک رفاه اشاره و با بیان اینکه اجرای این طرح همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن آغاز و تا سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز مرد ادامه داشت، خاطرنشان ساخت: این طرح در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف آزادسازی زنان زندانی جرائم مالی غیرعمد با مشارکت فعال کارکنان بانک اجرایی شد که نشان از همت والای همکاران در امر مهرورزی و نوع‌دوستی دارد.وی افزود: اقدام در راستای آزادسازی زنان زندانی جرائم مالی غیرعمد در قالب طرح “مادرآمد” اقدام بدیعی از جانب کارکنان بانک رفاه کارگران است که به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اقدامات بانک رفاه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شناخته می‌شود.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد: امروز شاهد نتایج اولین مرحله اجرای طرح مذکور هستیم و بدون شک اجرای این طرح با جامعه هدف گسترده‌تر ادامه خواهد یافت و در این راستا برنامه‌های توسعه‌ای ارزشمندی پیش‌بینی شده است.
وی از آمادگی بانک رفاه کارگران به منظور حمایت تسهیلاتی از زندانیان آزادشده خبر داد و افزود: در این راستا آماده‌ایم تا با اعطای تسهیلات اشتغالزایی به این افراد بسترهای لازم برای اشتغال زنان را فراهم کنیم.
دکتر للـه‌گانی، بانک رفاه کارگران را یک بانک اجتماعی توصیف کرد و گفت: اقدامات حمایتی بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بسیار گسترده و مصادیق این اقدامات در سراسر کشور قابل مشاهده است و به همین دلیل ایفای نقش موثر در این حوزه به عنوان یک فرهنگ مترقی در مجموعه بانک نهادینه شده است.
لازم به ذکر است، رئیس ندامتگاه زنان استان تهران نیز در این مراسم از اقدام کارکنان بانک رفاه کارگران در آزادسازی تعدادی از زنان زندانی جرائم غیرنقد قدردانی کرد و الگو گرفتن سایر بانک‌ها از این اقدام بانک رفاه را خواستار شد.
گفتنی است، در ادامه این مراسم برخی از زنان زندانی مشمول طرح “مادرآمد” ضمن بیان دلایل زندانی شدن خود، احساسات خود را از شنیدن خبر آزادی به اشتراک گذاشتند و از اقدام کارکنان بانک رفاه کارگران در این زمینه قدردانی کردند.
خاطرنشان می‌شود، کارکنان بانک رفاه کارگران با اعطای مبلغ حدود 10 میلیارد ریال در قالب مرحله اول اجرای طرح “مادرآمد” که در بازه زمانی 20 جمادی‌الثانی(3 بهمن 1400) سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) لغایت 13 رجب(26 بهمن 1400) سالروز ولادت حضرت علی(ع) اجرا شد، نسبت به آزادسازی تعدادی از زنان زندانی جرائم غیرعمد در استان‌های تهران و فارس اقدام کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا