اسکرین‌شات از پیام‌ها در تلگرام را اینگونه غیرممکن کنید

اکثر مردم از شبکه‌های اجتماعی برای سرگرمی، گفتگو با دوستان و بازی استفاده می‌کنند؛ اما پس از مدتی نگرانی‌هایی درباره حفظ حریم خصوصی به وجود آمد.
به گزارش gadgets-africa، تلگرام برخلاف برخی از پلتفرم‌های پیام رسان رقیب برای جلوگیری از انتشار چت‌های خصوصی دارای ویژگی‌های امنیتی است. در اینجا نحوه جلوگیری از عکس گرفتن یا ذخیره‌کردن چت‌های شما آمده است. برای پیشگیری از گرفتن اسکرین شات از چت در تلگرام ابتدا اپلیکیشن را روی گوشی خود باز کنید. روی نماد مداد در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. گپ مخفی جدید را انتخاب کنید. از لیست نمایش داده شده، مخاطب موردنظر برای گپ مخفی را مشخص کنید. سپس متن دلخواهتان را تایپ کرده و آن را در گپ مخفی تازه ایجاد شده خود ارسال کنید.روی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست ضربه زده و گزینه تنظیم تایمر را انتخاب کنید. برای انتخاب مدت زمان ماندگاری تایمر، به بالا و پایین صفحه بروید. در نهایت در قسمت کادر گفتگو روی Done ضربه بزنید. پس از تنظیم تایمر، پیامی مبنی بر مدت زمان باقی ماندن تایمر برای شما ظاهر می‌شود. البته به گفته مسئولان تلگرام امکان جلوگیری به شکل کامل از گرفتن اسکرین شات وجود ندارد؛ اما این نرم افزار در صورت تلاش برای گرفتن اسکرین شات به کاربران اطلاع می‌دهد.روش دیگر جلوگیری از اسکرین شات گرفتن از چت‌ها
پس از باز کردن اپلیکیشن تلگرام روی تنظیمات ضربه بزنید. در این قسمت گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید. اکنون برای فعال کردن ویژگی Passcode Lock روی کلید کناری آن ضربه بزنید. یک رمز عبور وارد کرده و آن را تایید کنید. سپس محتوا برنامه در Task Switcher، نمایش داده می‌شود. با این کار اسکرین شات غیرفعال شده و محتوای چت در Task Switch پنهان می‌شود. با انجام این مراحل از دفعات بعدی اعلانی با مضمون ” به دلیل خط مشی امنیتی امکان گرفتن اسکرین شات وجود ندارد. ” برای شما یا شخص دیگر استفاده کننده از گوشی هوشمندتان ارسال می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا